Co tě nepálí

21. března 2012 v 13:16 | Lišej Smrtihlav
Tak vás zbylé zdravím po čase. Kdybych byl býval měl dost času, mohlo už tu být asi pět zápisů. Nejmíň tolik kravin mě potkalo. Tak snad na ně nezapomenu než se k nim dostanu.


Skřítek chodí od září do hasičského kroužku. Přišel první den, dostal do rukou hadici s rozdělovačem těžší než on sám a k tomu pokyn ať utíká co nejdál. Řevničtí hasiči jsou proslulí tím, že do soutěží staví jako jediní v okolí už předškoláky. Musím říct, že mrňata s velkými hadicemi vypadají opravdu pozoruhodně a představa, že k hořícímu domu dorazí auto s mateřskou školku a zahájí zásah je ještě pozoruhodnější.

Měl jsem proto za to, že hasičský kroužek je dřina. Vyvedl mě z toho po několika týdnech sám Skřítek, když při vyzvedávání na dotaz, co dělali, odpověděl:

"Šli jsme na procházku a krmili jsme kachny."

Představa hasičského sboru na u řeky krmící pomezi důchodci vodní ptactvo také není k zahození. A to není ještě všecko.

O týden později se šli projít pro změnu do města. Čirou náhodou narazili na nešťastného baráčníka, kterému zrovna blafnul zanedbaný komín. Představa hořící střechy, před kterou strejda Martin zaujatě vypráví třiceti přihlížejícím pidihasičům co udělal pán špatně, mě pobavila ještě víc.


Až řeknu teď, utíkejte hasit...

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 24. března 2012 v 17:20 | Reagovat

To může být docela zajímavý zážitek pozorovat takové mrňousy, jak se pokouší unést hadici :) Vzpomínám si, když můj brácha začínal hrát házenou (v sedmi). Dres na něm visel a nevěděl, jak pořádně držet míč. Když pak v hledišti někdo zahvízdal na povzbuzení, brácha přestal hrát a položil míč na zem, protože si myslel, že pískal rozhodčí. :D No ale jaký z něho vyrostl házenkář! Tak třeba tu máme budoucího hasiče. :)

2 Babe Babe | Web | 9. dubna 2012 v 7:18 | Reagovat

No hasit, .byl tam vůbec oheň?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.