Zemědělskými stroji proti digitální současnosti

30. října 2011 v 18:29 | Lišej Smrtihlav
Asi jste už všichni z předchozích zmínek zaznamenali, že poté, co jsem přestal být Krutomluvem, jsem se stal tajemníkem (něco jako provozní ředitel) a webeditorem jednoho obskurního občanského sdružení, které poskytuje bezdrátový internet mezi Dobřichovicemi a Hostomicemi.


Na Krutomluva si vzpomenu obzvlášť ve chvílích, když řeším reklamace. Nejradši mám šetrné kutily, kteří si doma na svém přijímacím zařízení něco poštelují, přestože tomu rozumí jako koza petrželi. Když už je ouvej a internet nejede, tak zavolají na pomoc našeho technika a pak se děsně diví, že musí zaplatit fakturu za výjezd.

Je tu ale jeden krutý rozdíl. Když jsem hooodně rozčílil blogera, a ten potom od nás odešel, nic se nedělo. Když moc rozčílím zákazníka, on dá výpověď a sdružení vypadnou v rozpočtu čtyři tisíce ročně.

Přestože mi předseda rady dělá nohy kvůli tomu, že jsem za rok a půl nedokázal vyklidit Augiášův chlív, který se zaplňoval osm let a přestože hodně často musím řešit problémy, na které bych ve svém hlavním zaměstnání ani nezavadil, jsem za tuhle možnost rád.

V malém měřítku mám možnost vyzkoušet si jaký bych byl manažer, organizátor, hybatel, vizionář. Od prosté organizace práce technické skupiny přes strategii rozvoje datové sítě, marketing a účinné likvidování konkurence, ždímání slev z dodavatelů, pískání hašteření kolegyň v informační kanceláři až po vyšetřování kdo odřel služební auto.

To všechno na našem zapšklém trhu pracovních příležitostí, kde když vystudujete na obraběče žlutých kovů, ve výběrovém řízení na obraběče fialových kovů vás automaticky vyškrtnou, protože nejste z oboru. O tom se ostatně brzy přesvědčíte, nebo jste se už přesvědčili.

Ale i tady se děje spousta srandovních věcí. Musím říct, že se tu velmi rozvinul můj talent začít se nezřízeně řehtat v situacích, které k smíchu vůbec nejsou. Hlavně ve chvílích, kdy pan předseda narazí na nějaký průser. Přestože jsem ho nezavinil, tak padá na moje bedra už proto, že jsem mu jako tajemník nezabránil.

Čím důrazněji se snaží dopátrat příčiny našeho mého selhání, čím silnější je moje šimrání bránice. Když konečně přijde na prvotní příčinu, obvykle exploduju. Naštěstí je můj řehot trochu nakažlivý. Jinak bych asi jako tajemník rychle skončil.

Ale čas od času se přinahodí věc, za kterou opravdu nemůžu. Onoho dne ve tři odpoledne vyskočí ztrátovost paketů na spoji Všeradice-Velký Chlumec. Ono je to šest kilometrů, což je i na směrový spoj docela dost a asi v polovině vzdálenosti prochází páteř těsně nad horizontem. Tenhle spoj dosud fungoval především za pomoci usilovného modlení.

Technik vyráží na místo s vidinou, že spoj asi už definitivně odešel do bezdrátové řiti. Ale co čert nechtěl: V místním zemědělském družstvu končí pracovní doba ve tři. Zatímco Božce upadne ve tři z rukou motyka, Lojzovi odpadne od rukou volant traktoru.

Jenže zatímco motyka není zásadním nepřítelem datového provozu, traktor s valníkem odstavený na kopečku ve Fresnelově zóně naší páteře zahodí nejeden paket. Že to ten vůl neodstavil kousek dál. S vysílači vyhulenými na maximální výkon mu v tom místě muselo aspoň hvízdat v uších. A bůh ví, jestli mu tam ten trachťák nezdechnul právě kvůli tomu…

No, dobře to dopadlo. Druhý den s prvním dojením problémy zázračně mizí. Ani bych se nedivil, kdyby ten Zetor byl od těch paketů otřískaný.

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Julie de Dejvice Julie de Dejvice | Web | 30. října 2011 v 18:34 | Reagovat

řehot? nakažlivý? myslíte takovýto kdy hýkáte jako rákosníček a divoce u toho koulíte vočima? nakažlivé- možná, smrtonosné- jistě.

2 ALIA II. ALIA II. | E-mail | Web | 30. října 2011 v 18:37 | Reagovat

Oh, konečně blog na úrovni (tím nechci urazit ostatní, ale když se tak rozhlížím..)

3 Aailyyn Aailyyn | Web | 30. října 2011 v 20:20 | Reagovat

Krutomluv možná není tak docela Krutomluvem, ale střelený a zábavný je stále stejně, sláva ti, dobrý muži, že ses nám vrátil. :-)

4 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 5. listopadu 2011 v 15:33 | Reagovat

Teda pochopila jsem půlku (naivně si říkám, že alespoň půlku:D) ale hlavně, že se nenudíš:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.