Pozor na Slovenky, potvory

17. června 2009 v 19:28 | Lišej Smrtihlav |  Chudák manžel
Tenhle článek by neměla číst moje žena. Ironií osudu je jedinou čtenářkou tohoto blogu, a tak si ho přečte jako první.


Upozorňuju, že co se týče mých preferencí žen, mám dvě úchylky: Jsem na Slovenky a na zdravotní sestřičky. Ty první mi přijdou roztomilé, druhé zase věrně opatrující. Z první mé záliby mě vyléčila zkušenost, druhá záliba přešla v manželství.

Onou zkušeností byl vztah s jednou slovensky hovořící slečnou. Její mluva měla kouzlo líbeznosti, které mě znovu a znovu dostávalo a nutilo ji zbožňovat. Jedinou věcí, která mi vrtala hlavou, bylo oslovení mojko, které směrem ke mně používala. Můj vrozený necit pro romantiku otupila vysvětlení, že jde o odvozeninu môj, moje. O něco později mi rodilý Slovák prozradil, že mojko je zkratka môj kokot.

Když už jsem si nevzal Slovenku, vzal jsem si tedy zdravotní sestru. A abych netroškařil, vzal jsem si zdravotní sestru, dceru zdravotní sestry, sestru zdravotní sestry. Ve svém druhém odhadu jsem se nezmýlil. Pečováno je o mě vzorně a já se mohu klidně vznášet s hlavou v oblacích.

Paradoxně právě díky vznášení s hlavou s oblacích jsem tak trochu prozřel a zjistil, že míra opatrovnictví a starostlivosti sestřiček je vyvážena osobitým smyslem pro cynismus a netaktnost v určitých situacích. Když chci svou ženu upřímně rozesmát, stačí když si nějak ublížím nebo když se mi něco bolestivého stane...

Doložím to právě na onom vznášení s hlavou v oblacích. V takové situaci je velmi blízko náraz do něčeho velmi tvrdého. Tato situace se mi stala v průběhu času hned dvakrát, pokaždé s jinou partnerkou, ale pokaždé to byla taková petelice, že jsem málem lehnul.

První situace nastala za svobodna s ne-sestřičkou, kdy jsem se pokusil hlavou prorazit podhled a udělat díru do střechy domu. Bezprostřední reakce zněla:
"Ježišimarjá, zabil se mi manžel."

Podruhé se k podobné situaci vyjádřila Květinka, která seděla s dětmi v autě a telefonovala s maminkou, zatímco já potmě vyzkoušel, jestli jde několikametrová vrata od garáže okem vysadit z pantů. Spatřivši mě válet se ve štěrku přerušila kritiku dětské kázně slovy:
"Ten blbec největší si právě rozrazil hlavu o vrata."

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Květinka Květinka | 17. června 2009 v 20:23 | Reagovat

Tak za prvé:opravdu jsem první,za druhé:ty chudáčku,za třetí:jen počkej...

2 Ráchell Wrathová^^ Ráchell Wrathová^^ | Web | 18. června 2009 v 15:36 | Reagovat

Děkuju pěkně prosím ^^ alespoň nemusím procházet archív...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.